Alicia Keys v Praze nadchla fanoušky napříč generacemi – Hudební magazín

June 13, 2013 4:29 pm0 commentsViews: 5

Alicia Keys byla v Praze poprvé před čtyřmi lety. Tenkrát mezi písněmi mluvila hlavně k ženám. Od té doby se změnila jedna podstatná věc. Alicia se stala matkou, získala větší nadhled a svou vnitřní proměnu (která je tolik znát i na pohled) vetkla do aktuální desky Girl On Fire. S tou přijela do Prahy v rámci Set The World On Fire Tour – a zatímco před čtyřmi lety odcházely povznesené hlavně fanynky, tentokrát se Alicia dotkla naprosto všech…

Pokud si pamatujete Aliciu Keys hlavně jako přidrzlou holku se slabostí pro hiphop, v roce 2013 jste vedle. Ale ne zas tak moc. Pražskou show otevřela kapela intrem, ve kterém dominoval motiv tracku NY State of Mind od rappera Nase. Ten volně přešel do krátké ochutnávky megahitu NY Empire State of Mind. Alicia dobře věděla, že tahle věc patří k nejočekávanějším a jako kdyby chtěla říct: “Ano, vím, že se těšíte, ale mám toho pro vás daleko víc.” A měla.

Intro velice rychle přešlo do pecky Karma a večer pokračoval chytrou dramaturgií, kdy rychlejší tracky střídaly balady a divák se ani na chvilku nenudil.

Decentní projekce (často osobního charakteru), několik tanečníků, live band a dva backvokalisté. To – a samozřejmě Alicia Keys v plném nasazení – stačilo na to, aby O2 Aréna nábožně poslouchala Hlas a Srdce. Obojího bylo v obrovské hale plno. Všemu vévodil zpěvaččin široký úsměv, který si nešlo nezamilovat.

Alicia celou dobu působila naprosto přirozeně a veškerá show probíhala zdánlivě samozřejmě a ve druhém plánu. V tom prvním (a hlavním) šlo o komunikaci s publikem a společný zážitek. Alicia Keys tam nebyla pro nás, ale s námi. Věřím, že to tak působilo i na ostatní.

Like You’ll Never See Me Again byl rozhodně jeden z prvních pěveckých vrcholů celé show. Volný přechod z If I Aint Got You do No One byl nezapomenutelný moment. Fanouškům dancehallu určitě neunikla osobitá verze legendární jamajské pecky Murder She Wrote.

Závěrečný hattrick Girl On Fire, Brand New Me a Empire State of Mind byl velká síla i pro otrlého fanouška. Hodně se slzelo, napříč věkem i pohlavím.

Před absolutním koncem byla zhasnutá stage, publikum aplaudovalo a přestalo až v momentě, kdy se ozvala nesmrtelná hymna New York, New York od Franka Sinatry, na projekci se objevil v nadživotní velikosti Jay-Z a odrapoval svůj part ze zmiňované Empire State of Mind. Alicia volně přešla do Empire State of Mind part II a když vyzpívala “Praha” místo “New York”, aréna byla doslova elektrizovaná! Tohle byl koncert, ze kterého se odcházelo s úsměvem.

SETLIST:

1. “Karma”
2. “You Don’t Know My Name”
3. “Tears Always Win”
4. “Listen to Your Heart”
5. “Like You’ll Never See Me Again”
6. “A Woman’s Worth”
7. “Diary”
8. “Love You Down”
9. “Un-Thinkable (I’m Ready)”
10. “Try Sleeping With A Broken Heart”
11. “101″
12. “Fallin’”
13. “I’ll Be There for You/You’re All I Need to Get By” (zpívají vokalisté)
14. “When It’s All Over”
15. “Fire We Make”
16. “Unbreakable”
17. “Not Even The King”
18. “If I Ain’t Got You”
19. “No One”
20. “New Day”
21. “Murder She Wrote”
22. “Girl On Fire”
Přídavek
1. “Brand New Me”
2. “Empire State of Mind (Part II) Broken Down”

alicia_keys_praha.jpg

Foto: Alicia Keys Facebook


Kultura a šoubyznys – Zprávy Google

Tags:

Leave a Reply


*

code