PRŮLOM! Microsoft předělá Office pro konkurenční Apple – tn.cz

March 27, 2014 9:43 pm0 commentsViews:

Pro Microsoft to znamená odklon od dosavadní taktiky nabízet verze Office výlučně u tabletů s jeho vlastním operačním programem Windows, poznamenal list The Wall Street Journal (WSJ). Nejmenované zdroje agentury Reuters tvrdí, že Microsoft měl verze svých programů ze sady Office vhodné pro iPady připravené několik let. Společnost ale prý nechtěla zradit svůj vlajkový operační systém pro osobní počítače.
 

reklama

Technologie, která stojí za současným softwarem, průlomová není, strategie ale ano. Balík Office se totiž díky této strategii dostává do centra úsilí firmy stát se vedoucí společností poskytující služby napříč různými platformami – a to možná na úkor Windows a vlastního tabletu Surface.
 

Aby uživatelé iPadů mohli aplikaci používat, potřebují předplatné Office365, kde jedna z verzí stojí 70 dolarů (téměř 1400 Kč) ročně pro jeden počítač a jeden tablet. Analytici odhadují, že Microsoft by vydáním sady pro iPady mohl vydělat nejméně miliardu dolarů (skoro 20 miliard Kč) ročně, i když verze pro chytré telefony iPhone od Applu a zařízení s operačním systémem Android prý velký úspěch neměly.
 


Programy sady Office mají po celém světě více než miliardu uživatelů. Průzkum společnosti Cowen & Co před rokem ukázal, že 30 procent dotazovaných, kteří tablet vlastnili nebo se ho chystali koupit, považovalo podporu činnosti aplikací jako je Microsoft Office za důležitý prvek, upozorňuje WSJ.


Věda/technika – Zprávy Google

Tags:

Leave a Reply


*

code