Rozklepaná Soukalová i postrach Landová to zvládly. Češky slaví … – iSport.cz

December 13, 2014 1:31 pm0 commentsViews: 16

V cílové rovince se Veronika Vítková v souboji o druhé místo marně pokusila vrátit předchozí útok Bělorusce Darje Domračevové, přesto v cíle spokojeně zvedla ruce.

„Bylo to gesto spokojenosti,“ vysvětlovala Vítková. „Snažila jsem se jet, co to šlo, aby se přede mě nedostala, ale bohužel se to nepodařilo. Trošku jsem doufala, když se dostala na obrátce přede mě, že bych se jí mohla chytit a trošku zafinišovat, ale nestačilo to.“

Běloruska Darja Domračevová předčila ve finiši Veroniku Vítkovou a česká štafeta biatlonistek skončila v Hochfilzenu třetí

Skvělé biatlonistky dojely třetí ve štafetě. O stříbro přišly ve finiši

Biatlonistky Eva Puskarčíková, Gabriela Soukalová, Jitka Landová a Veronika Vítková obsadily v Hochfilzenu třetí místo v první ženské štafetě sezony Světového poháru. České…

Česká ženská štafeta i tak mohla slavit. V napínavém závodě s několika zvraty jí finišmanka Vítková dovezla na třetí místo.

„Od začátku sezony jsme začali zjišťovat, že můžeme být silná štafeta. Jsme šťastné. Doufám, že to bude motivace pro kluky,“ prohlásila Gabriela Soukalová.

Na prvním úseku se dobře držela Eva Puskarčíková. Rychle běžela a na druhou střelbu se dokonce dostala první. Zastřílela nejlíp z celého týmu a musela jen jednou dobíjet.

Puskarčíková přišla o hůlku

„Trošku jsme doufaly, že když se všechny trefíme, že to nějak uválčíme,“ usmívala se Puskarčíková, které závěr úseku zkomplikovala kolize s Ukrajinkou Natalií Burdygovou, při níž přišla o hůlku.

Gabriela Soukalová na druhém úseku potvrdila, že se jí vrací běžecká forma. Vypálila dopředu a většinu času vedla. Na střelbě vestoje ale prožila kritický moment. Stejně jako v ženské štafetě na olympiádě v Soči musela třikrát dobíjet a jen jedna rána ji dělila od trestného kola.

„Jediné, co mi na startu šrotovalo, že nesmím na trestné kolo,“ líčila Soukalová. „Před poslední ranou z rezervního zásobníčku se mi tak rozechvěly nohy, že si to nikdo neumí ani představit. Vzpomněla jsem si a říkala: Á, Soči. Je to tady zase… Historie se opakovala.“

Jitka Landová předává v Hochfilzenu české finišmance Veronice Vítkové (vlevo)

Postrach Landová

I přesto Soukalová předávala na třetím místě Jitce Landové, která se po čisté střelbě vleže při položce vestoje dostala do stejných problémů a taky třikrát dobíjela.

„Já jsem asi postrach štafety,“ smála se v cíli Landová, na jejíž nepovedené střelbě skončily medailové naděje olympijské štafety. „Já si žádný zkazit, nezkazit nepřipouštěla. Nic negativníhho se do hlavy nesmělo dostat.“

Landová předávala Vítkové na čtvrtém místě v otevřeném boji o druhé místo, jen Němka Preussová měla náskok a mířila za vítězstvím.

„Na startu jsem myslela na to, abych už to měla za sebou,“ líčila Vítková. „Viděla jsem, že hodně blízko za mnou pojede Darja. Byla jediná, které jsem se nejvíc bála.“

Štafetový bronz prodloužil úspěchy českého biatlonu, který už při prvním kole Světového poháru v Östersundu získal tři umístění na stupních vítězů.

„Doufám, že jsme ukázali, že patříme k těm nejlepším. Pořád je to začátek sezony. Uvidíme, jak to bude pokračovat dál,“ řekla Vítková.


Sport – Zprávy Google

Tags:

Leave a Reply


*

code