V automobilce Hyundai v Nošovicích vyhlásily odbory stávkovou … – Český rozhlas

May 1, 2014 9:12 am0 commentsViews: 18

30. dubna  2014 v 21:25  

Odbory v nošovické automobilce Hyundai vyhlásily stávkovou pohotovost (ilustrační foto) - Foto:  Hyundai Motor Manufacturing Czech

Odbory v nošovické automobilce Hyundai vyhlásily stávkovou pohotovost (ilustrační foto)Foto:  Hyundai Motor Manufacturing Czech

Odbory v nošovické automobilce Hyundai vyhlásily stávkovou pohotovost. Důvodem je podle nich nemožnost dosáhnout dohody s vedením firmy na nové kolektivní smlouvě.

Odboráři už v březnu jednání o smlouvě přerušili po sporech o výši platů. Rozhodli se pak vyjednávat přes zprostředkovatele. 

„Vyhlásili jsme stávkovou pohotovost kvůli sporu o kolektivní smlouvu, ale také proto, aby se zaměstnavatel začal chovat, tak jak by měl, a ne, aby jednostranně rozdával dodatky k pracovním smlouvám a aby je nerozdával pod nátlakem,“ řekl šéf Odborového svazu KOVO Radek Kuchař. 

Mluvčí automobilky Petr Vaněk řekl, že za této situace firma nemůže jednání urychlit, a proto důvod vyhlášení stávkové pohotovosti nechápe. 

Šéfové Hyundai se rozhodli zvýšit mzdy o 3,2 procenta, přičemž na začátku navrhovali jen 1,4 procenta. Zaměstnancům už dali podepsat dodatky k pracovním smlouvám, kterými jim zlepšení zaručují bez ohledu na probíhající jednání.  

Odbory ale chtějí více. Žádají pětiprocentní plošný nárůst mezd, což je v průměru tisíc korun navíc. Chtějí taky zvýšit bonus za splnění výrobního plánu ze současných 75 procent ze základní měsíční mzdy na 125 procent. 

Pohled na nošovickou továrnu Hyundai - Foto: František Tichý

Pohled na nošovickou továrnu HyundaiFoto: František Tichý

Autor:  Eliška Malínská


Podnikání – Zprávy Google

Incoming search terms:

  • národnínoviny
  • xnxx mezd
Tags:

Leave a Reply


*

code