Zraněná rychlobruslařka Sáblíková se cítí lépe. Ve čtvrtek by ráda … – Český rozhlas

November 19, 2013 6:37 pm0 commentsViews:

19. listopadu  2013 v 17:58  

Bolavé tříslo Martinu Sáblíkovou trápí už méně (ilustrační foto) - Foto: Šárka Ševčíková

Bolavé tříslo Martinu Sáblíkovou trápí už méně (ilustrační foto)Foto: Šárka Ševčíková

Stav poraněného třísla Martiny Sáblíkové se zlepšil. Česká rychlobruslařka, která se zranila při Světovém poháru v Salt Lake City, by ráda příští týden odletěla k závodům do Astany. Společně s trenérem Petrem Novákem to oznámili po dnešním příletu z Ameriky do Prahy.

Sáblíková vyhrála v Salt Lake City 3000 metrů, v sobotním závodu na poloviční trati ale ucítila píchnutí v třísle a jízdu vypustila. 

“V první okamžik jsem se bála. Když jsem se ale druhý den probudila a cítila jsem, že to je lepší, tak jsem se uklidnila. Každým dnem se to zlepšuje,” popisovala. 

AudioStáhnout

Mezi novináři, kteří na letišti přivítali Martinu Sáblíkovou, nechyběl reportér ČRo Tomáš Kohout

Poslední dny se tak Martina Sáblíková snažila především odpočívat a šetřit poraněnou nohu. 

“Není příjemné jen tak sedět a ležet na pokoji, místo toho, aby člověk něco dělal,” vysvětlovala, že být v klidu vyžadovalo ještě větší sebezapření než při samotné přípravě. 

Do tréninku se šestadvacetiletá závodnice chystá zapojit ve čtvrtek, byť jen lehce na kole. Poté bude následovat odjezd na soustředění do Berlína, stejně tak i k dalším závodům Světového poháru do Astany. 

Trenér Novák ale připustil, že se program jeho svěřenkyně podřídí aktuálnímu stavu. Pokud tedy zranění nebude v pořádku, tak se Sáblíková ke startu v Kazachstánu nepostaví. 

Autor:  Marek Augustin, Tomáš Kohout  (kyk)


Sport – Zprávy Google

Tags:

Leave a Reply


*

code